Czasem mam wrażenie, że ludzie patrzą na mnie z politowaniem. No bo jak można cieszyć się z tak wielu rzeczy? Jak można doceniać deszcz, a konkretniej ujmując pizgawicę na zewnątrz. Jak można być zachwyconym zwykłym, żółtym liściem i początkiem jesieni, kiedy jest się zagorzałym fanem lata? Jak można wyczekiwać kolejnej pory roku z taką samą ekscytacją jak poprzedniej?

To ja zapytam inaczej – jak można się tym nie cieszyć? Jak można przechodzić koło złotego parku i się nie zachwycić? Jak można usiąść w deszczowy wieczór, zaparzyć herbatę, poczytać te kilkanaście minut i tego nie docenić? Jak można gardzić jakąś porą roku, kiedy taka właśnie jest kolej rzeczy i to się nazywa „równowaga w przyrodzie”?

Nie chcę przypisywać jakiejś głębszej ideologii szeleszczącym liściom, ale przyznam, że ten dźwięk mnie uspokaja. Nie powiem, że jesienne kolory rozwiewają w moim sercu strach, ale przyznam, że robi mi się na nim bardzo ciepło, kiedy patrzę na tę feerię barw. Skłamałabym mówiąc, że deszczowa pora jest moją ulubioną, ale przyznam, że w takie wieczory czuję wyjątkowe ukojenie.

Nie musi wcale być idealnie i bezproblemowo. Słońce nie musi świecić codziennie, a uśmiech nie musi rozpromieniać Naszej twarzy całą dobę.

Dla mnie najważniejsze jest pogodzenie się z zastałą sytuacją. Pada deszcz? Zakładam kalosze, a wieczorem piję herbatę. Mam złe wyniki badań? Robię wszystko, żeby leczenie przyniosło pozytywny skutek. Wykłócam się o szczegóły? Wychodzę na spacer. Mam humor w stylu „nie podchodź, bo zabiję”? Idę pod prysznic i razem z wodą leją się moje łzy. Kończy się moje ukochane lato? Staram się, aby ta jesień była najpiękniejsza.

Zapominamy często o tym, że problemy są po to, by je rozwiązywać. Niewygodne sytuacje są po to, żeby wychodzić z nich zwycięsko. Strach jest po to, by go zwalczać. Granice w Nas samych są po to, by je przekraczać. A my jesteśmy tu po to, by przeżyć najpiękniejsze lata jedynego życia, jakie zostało Nam podarowane.

W związku z powyższym, chociaż wcale nie ubolewam nad nadejściem jesieni, postanowiłam, że wymyślę jak przeżyć ją jeszcze bardziej świadomie i po prostu przyjemnie. Każda pora roku może być co najmniej dobra, musimy tylko o to zadbać.

Podrzucam Wam 24 pomysły na umilenie jesieni. Nie wiem, czy będzie ona dla Nas dobra. Ale wiem, że my możemy sprawić, aby taka była.

Ogólne

Dla siebie

Kulinarnie

Wszystkie powyższe pomysły to zbiór umilaczy, które uważam za idealne do tego, żeby osoby lubiące jesień jeszcze bardziej ją pokochały, a osoby nielubiące jesieni mogły ją jakoś przetrwać.

Wraz z wrześniem nie muszą się kończyć pikniki, spacery, zdjęcia plenerowe, spotkania przy ognisku. Korzystajmy ze świeżego powietrza jak najdłużej! O jesiennych dekoracjach myślę już od długiego czasu i w tym roku mam ochotę zrobić to porządnie! Maraton filmowy – no banał, ale powiedzcie szczerze – kiedy ostatnio zafundowaliście sobie przynajmniej dwa filmy z rzędu? Nie spiesząc się nigdzie? Ha! Wiedziałam, że dawno temu. Do codziennego fotografowania zmieniającego się ogrodu zainspirowała mnie Niebałaganka, która miesiąc temu postanowiła codziennie rano robić zdjęcia widoku za oknem, który notabene zapiera dech w  piersiach. Ten pomysł jest idealny w swojej prostocie i z radością go przejmuję. Co to będzie za pamiątka!

Czas dla siebie podczas jesieni jest dla mnie ważny z dwóch powodów. Przyznaję się bez bicia, że latem jednak to mi umyka. Żyję mocniej, szybciej, ale niekoniecznie z uwagą skupioną na sobie. Po drugie kiedy, jak nie podczas jesieni, jest czas na domowe SPA, kąpiele, czytanie książek, zapalanie świeczek? Zamierzam też kreatywnie podejść do mody i komponować ciekawsze niż do tej pory zestawy ubrań. Jednak najważniejsze jest dla mnie utrzymanie aktywności fizycznej na tym samym poziomie, co przez ostatnie dwa miesiące. Od początku sierpnia udaje mi się prawie codziennie być aktywną przez 30 minut i uważam to za sukces. Jesień co prawda nie sprzyja ruszaniu się z kanapy, ale w tym roku nie mam zamiaru się zastać podczas tych kilku chłodniejszych miesięcy.

Kto jest ze mną?

∗∗∗

A jakie są Wasze sposoby na to, aby jesień była piękniejsza? Podzielcie się z nimi. Zainspirujmy się i wspólnie stwórzmy taką listę umilaczy!

∗∗∗

Jeżeli ten wpis Ci się spodobał, bądź aktywnym czytelnikiem i wyślij go w świat za pomocą przycisków, które widnieją poniżej. Z góry dziękuję!

PODOBNE WPISY

  1. Odpowiedz

    XXXXX

    20 stycznia 2023

    Dear jolapiasta.pl Webmaster, very same below: Link Text

ZOSTAW KOMENTARZ