Przeczytane w maju

przeczytane w maju

Kochani dziś kolejna odsłona mojej skromnej, domowej biblioteczki. W maju przeczytałam cztery książki i jestem naprawdę zadowolona. Jakoś zawsze brakuje czasu na spokojne usadowienie się w fotelu i poczytanie. A że lubię planować i stawiać przed sobą mniejsze lub większe cele, to pomyślałam, że będę systematycznie czytać 30 stron dziennie. To takie minimum. Jeżeli uda się w wolnych chwilach przeczytać więcej, to będę zachwycona.

Wracając do sedna, mój maj w książkach prezentuję poniżej.

Przeczytane w maju

przeczytane w maju

przeczytane w maju

→ Z Nowym Jorkiem na NY – Magdalena Muszyńska – Chafitz

Nowy Jork to dla mnie temat rzeka. Kiedy zacznę o nim rozmawiać, to nie mogę przestać. Często kończy się to załzawionymi oczami, bo tak bardzo pragnę przejść się jego ulicami. Poczuć zapach jedzenia w Chinatown, posiedzieć na ławce w Central Parku, uronić bezwiednie łzę na Ground Zero, wejść na dach Metropolitan Museum of Art, pojechać metrem na Brooklyn, przejść wzdłuż Brooklyn Bridge i Manhattan Bridge.

No właśnie, macie namiastkę tego, jak może wyglądać rozmowa ze mną na tematy około nowojorskie. Bloga Little Town Shoes uwielbiam i serdecznie Wam polecam. To miejsce mnie inspiruje i najzwyczajniej w świecie mogę do woli czytać o życiu w mieście, które nigdy nie zasypia. Kiedy Pani Magda wydała książkę, wiedziałam, że prędzej czy później trafi ona w moje ręce. Kiedy kurier dostarczył mi ją do domu, nie czekałam ani chwili. Łyknęłam ją w mgnieniu oka. Chłonęłam każde słowo, każdy akapit. To książka naszpikowana samymi cennymi informacjami z pierwszej ręki. Musimy pamiętać, że Pani Magda jest jedynym polskim przewodnikiem po NYC ze złotą gwiazdką, co oznacza, że naprawdę zna się na tym, co robi. Ta pozycja dostarczy Wam informacji jak w Nowym Jorku wybrać nocleg, gdzie dobrze i tanio zjeść, jakie miejsca zwiedzać, ile to kosztuje i wiele, wiele innych. Wiedza o Nowym Jorku w pigułce. Każdy, kogo ten temat interesuje lub kto chce wyjechać do tego miejsca, powinien zdecydowanie zaopatrzyć swoją domową biblioteczkę w tę pozycję.

przeczytane w maju

przeczytane w maju

→ Ta chwila  – Guillaume Musso

Tego autora uwielbiam od pierwszego zaczytania. Już nie pamiętam kiedy pierwszy raz sięgnęłam po Jego pierwszą książkę, ale dokładnie pamiętam, że po jej skończeniu kupiłam wszystkie pozostałe, które były dostępne. I tak zostałam wierną fanką Musso. Kiedy tylko jest zapowiedź kolejnej nowości, mam ją już w dniu premiery. Nie mogę się doczekać, kiedy na początku sierpnia dotrze do mnie Jego  najnowsza powieść! Jeden, jedyny raz byłam zawiedziona jego twórczością. Książka 7 lat późnej kompletnie nie odzwierciedla tego, w jaki sposób ten facet operuje piórem. Cała reszta jest zachwycająca.

Powyższa propozycja jak zawsze czyta się praktycznie sama. Strony uciekają w zawrotnym tempie, a człowiek odczuwa wielki smutek przy ostatnim zdaniu, że to już koniec i trzeba pożegnać się z bohaterami. Musso zawsze przemyca do swoich historii odrobinę magii. Jest mistrzem w kreowaniu rzeczywistości na swój własny, charakterystyczny sposób. I te zdania owiane tajemnicą są tak perfekcyjne, że czytelnika aż skręca, iż nie zna jeszcze prawdy. Dlatego w przypadku książek Guillaume zdanie jeszcze jeden rozdział można powtarzać jak mantrę przez całą noc. Tę książkę czyta się płynnie, szybko i z nieopisaną przyjemnością. Opowiada ona o młodym mężczyźnie, który mimo ostrzeżeń łamie pewien zakaz i to zmienia całą rzeczywistość. Dzieje się niewiarygodna rzecz, która nie pozwala mu wieść normalnego życia. Co więcej poznaje w tej sytuacji piękną dziewczynę, w której się zakochuje, ale z którą nie może dzielić codzienności. Pytanie, czy Arthur i Lisa przezwyciężą wszelkie przeciwności i mimo wszystko pozostaną razem? Czy uda Im się przechytrzyć czas, który w tym przypadku działa na Ich niekorzyść?

przeczytane w maju

przeczytane w maju

→ Bridget Jones. W pogoni za rozumem – Helen Fielding

Wszystkie trzy części Bridget Jones ozdabiają moją skromną biblioteczkę już od długiego czasu. Pierwszą książkę z tej serii przeczytałam bardzo dawno temu i pamiętam, że była niezła. Uśmiałam się trochę i spędziłam miło czas w wolne wieczory. Później tak wyszło, że nie miałam nastroju na kolejne części, więc odpuściłam. I ostatnio wybierając kolejną pozycję do czytania natknęłam się właśnie na powyższą. Czemu nie?!

Sięgnęłam po tę książkę z zamiarem zrelaksowania się i odprężenia przy jej czytaniu. I faktycznie tak było. Losy niezdarnej Bridget są znane prawie wszystkim. Nie będę opisywała Jej historii, bo to trochę mija się z celem. Miło było znowu wrócić do tej jakże charakterystycznej bohaterki. Pośmiać się z nią (i trochę z niej), kibicować i wkurzać jednocześnie – no bo jak można być tak naiwnym i niezdecydowanym, i nieokrzesanym i mało zaradnym. Ale za to właśnie kochamy Bridget. Nie jest idealna, popełnia gafę za gafą, nie rzuca trafnymi ripostami na prawo i lewo, nie wygląda jak milion dolarów i ma przyziemne problemy. Jak my wszyscy. Chyba dlatego miliony ludzi na całym świecie pozostają pod jej urokiem. Jest po prostu naturalna i przede wszystkim autentyczna. Czasem fajnie jest poczytać o kimś, kto znowu potknął się o własne stopy i z mruknąć pod nosem ze zrozumieniem ja też tak mam. Humorystyczna, lekka, czasem trochę irytująca, ale w dopuszczalnej granicy historia, w której każda z kobiet znajdzie coś dla siebie. Nic górnolotnego, nic pouczającego i skłaniającego do refleksji. Ale na wszelkie troski dnia codziennego jest idealna.

przeczytane w maju

przeczytane w maju

→ 365 dni. Zobaczymy się znów – Alicja Górska

Tę książkę zdobyłam podczas wymiany książkowej. Skusiłam się opisem i piękną okładką. Nie doczytałam, że jest to typowa książka dla młodzieży. Za starą się nie uważam, ale jednak mam już odrobinę inny gust czytelniczy. Przeczytałam ją w jeden dzień, kiedy jechaliśmy do Krakowa. W ogólnym rozrachunku jest ciekawa, jeżeli patrzyłabym oczami nastolatki. Dla mnie jednak zbyt banalna. Natomiast nie zastrzegam, że żadne książki typu young adults do mnie nie przemawiają, Zdarzają się zaskakująco dobre pozycje. Ta jest przeciętna. Chociaż młoda Alicja (napisała tę książkę mają tylko siedemnaście lat!) na pewno ma potencjał i życzę jej wszystkiego dobrego!

Historia opisana przez Alicję opowiada o młodej dziewczynie, która spotyka na swojej drodze interesującego mężczyznę wyglądającego i zachowującego się na pierwszy rzut oka nieskazitelnie. Młodzi od razu łapią ze sobą bardzo dobry kontakt i zostają parą. Mogłoby się wydawać, że Lullaby ma wszystko – cudownego chłopaka z którym mieszka, ciekawe studia, zdrowie. Jednak kiedy poznaje nowego wykładowcę okazuje się, że prawdopodobnie nie ma najważniejszego – miłości. Nowa znajomość z Louisem miesza dziewczynie w głowie i sercu. A czeka ją jeszcze wiele niespodzianek, które wcale nie będą miłe.

przeczytane w maju

przeczytane w maju

przeczytane w maju

przeczytane w maju

 


∗∗∗

Jeżeli ten wpis Ci się spodobał, bądź aktywnym czytelnikiem i wyślij go w świat za pomocą przycisków, które widnieją poniżej. Z góry dziękuję!

PODOBNE WPISY

 1. Odpowiedz

  Alexiscek

  18 sierpnia 2022

  Early to bed and early to rise makes a man healthy, wealthy, and wise.
  Speaking of being safe, that’s another aphorism example that you’ve probably heard before.
  Luke’s having a tough time, and he’s discouraged.
  Let me ask you.
  Oftentimes, it makes sense to delegate tasks.
  The original saying was, Eat an apple on going to bed, and you’ll keep the doctor from earning his bread.
  As they say, Nothing ventured, nothing gained.
  Don’t judge a book by its cover.
  Both sayings highlight the benefits of waking up early.
  What does it mean.
  Examples of Aphorism in Film
  Washington’s message was that it’s wiser to be upfront and deal with the consequences.
  Other Common Examples of Aphorisms
  search bar with „what use aphorism.” written
  It’s time.
  They’re inspirational quotes.

 2. Odpowiedz

  Anistonterve

  17 sierpnia 2022

  Better safe than sorry is a piece of wisdom from Samuel Lover’s book, Rory O’More.
  But Yoda isn’t having it.
  https://trendsmi.com.ua/links.html
  https://trendsmi.com.ua/linkss.html
  Aphorism Examples in Everyday Speech
  Finally, Actions speak louder than words is another classic example.
  Aphorisms state universal truths about life that encourage reflection.
  Pick an aphorism that relates to your message and use it to stay focused on your overarching theme.
  Don’t judge a book by its cover.
  Proverbs, on the other hand, can be much longer than aphorisms and adages.
  So what do you do.
  Luke’s having a tough time, and he’s discouraged.
  Aphorism Examples in Everyday Speech
  One of his most notable is, An ounce of prevention is worth a pound of cure.
  The original saying was, Eat an apple on going to bed, and you’ll keep the doctor from earning his bread.
  From there, you can build your story around it.
  Curiosity killed the cat.
  Your wish is my command.

 3. Odpowiedz

  Ablissaket

  10 sierpnia 2022

  Take a look.
  Have you ever felt frustrated when other people didn’t meet your expectations.
  Sometimes, though.
  Finally, All things come to those who wait is a good aphorism we’re all familiar with.
  You’re prepared to use these handy little sayings to make your prose more relatable.
  How do aphorisms differ from adages and proverbs.
  Take this proverb, for example.
  Nanakorobi yaoki.
  Keep your friends close, but your enemies closer.
  This aphorism is short and sweet, but it teaches us a valuable truth.
  Interestingly enough, this saying was initially intended as a compliment.
  Another memorable aphorism is, An apple a day keeps the doctor away.
  From there, you can build your story around it.
  An aphorism is a literary device that uses a short, clever saying to express a general truth.
  Take this proverb, for example.
  Another aphorism that’s adapted is, Don’t count your chickens before they hatch.

 4. Odpowiedz

  Ablissaket

  10 sierpnia 2022

  Opportunities don’t happen.
  Like George Washington, Sandys believed that telling the truth is always the way to go.
  Finally, Actions speak louder than words is another classic example.
  search bar with „what use aphorism.” written
  Ready to Use These Aphorism Examples In Your Writing.
  How many times have you heard one of the following aphorism examples.
  Brevity is the key.
  This quote originated from Thomas Howell in New Sonnets and Pretty Pamphlets.
  See for yourself.
  Washington also said, It is better to offer no excuse than a bad one.
  Interestingly enough, this saying was initially intended as a compliment.
  (I say these words to make me glad),
  You’re prepared to use these handy little sayings to make your prose more relatable.
  Don’t judge a book by its cover.
  But, the aphorism is short and sweet.
  This quote originated from Thomas Howell in New Sonnets and Pretty Pamphlets.

 5. Odpowiedz

  XRumerTest

  9 sierpnia 2022

  Hello. And Bye.

 6. Odpowiedz

  Geraldikmearl

  17 lipca 2022

  мешки для мусора цена
  [url=http://gals-plast.ru/]http://gals-plast.ru/[/url]

 7. Odpowiedz

  JeffreyAcese

  6 lipca 2022

  Bad news travels fast Link to proverb.
  https://kartuz327.com
  It’s the squeaky wheel that gets the grease.
  Good beginning makes a good ending – A.
  The best defense is a good offence Link to proverb.
  Fire is a good servant but a bad master.
  No fool like an old fool – There’s.
  Nine tailors make a man.

 8. Odpowiedz

  Lilia18

  4 sierpnia 2017

  Co do Nowego Jorku to podpisuję się pod każdym Twoim zdaniem-te same emocje u mnie wywołuje to miasto. Bloga Little Town Shoes śledzę już od jakiegoś czasu , a książkę wpisuję na listę-muszę ją mieć :) Ostatnio widziałam film „Before we go” (polski tytuł „Zanim się rozstaniemy”), oczywiście zaczęłam go oglądać ze względu na to, że akcja dzieje się w NYC, a przy okazji zakochałam się w tej historii, jak nie widziałaś to bardzo polecam :)

ZOSTAW KOMENTARZ