Bardzo się cieszę, że tu jesteś.

Na dobry początek mam dla Ciebie małą ściągę. O czym właściwie tutaj piszę, jaką tematykę poruszam i co chcę przekazać na swoim blogu? Chętnie Ci o tym opowiem.

dla kogo tworzę?

Tak naprawdę jest to miejsce dla wszystkich, którzy znajdą tu coś dla siebie. Opisuję swoją codzienność tworząc z momentów ciekawe historie i ozdabiam je pięknymi fotografiami. Nade wszystko uwielbiam robić zdjęcia, więc jest ich tu zawsze sporo. Lubię też wieczorami przysiąść do tekstów, które później wzruszą lub zwyczajnie rozśmieszą. Piszę i fotografuję sercem i takie też jest moje miejsce w sieci – pełne miłości, wdzięczności i spokoju. Blog to dla mnie bezpieczna przystań i chcę, żeby był tym samym również dla Was.

Dla kogo zatem tworzę? Dla ludzi, którzy zechcą wybrać ze mną w tę podróż.

O czym jest mój blog?

Na swoim blogu przekonuję, że codzienność może być wyjątkowa, jedzenie zdrowe i smaczne, a zdjęcia magiczne. Piszę o (nie) zwykłej codzienności, dzielę się przepisami i trikami fotograficznymi.

Kategorie

Dzielę się pomysłami na przepisy, które są pyszne, kolorowe i przede wszystkim zdrowe. Gotuję sezonowo w zgodzie z naturą. Lubię zarówno eksperymenty jak i porządny comfort food. Zdarza się, zwłaszcza w weekendy, że zamykam się w kuchni na kilka godzin realizując nowe pomysły. Jednocześnie wyznaję zasadę, że jedzenie jest dla mnie, a nie odwrotnie, dlatego na co dzień gotuję tak, żeby nie przesiadywać w kuchni godzinami.

Jestem wielką fanką planowania rodzinnego jadłospisu w ujęciu tygodniowym, a co za tym idzie tworzę listy zakupów, którymi kieruję się w sklepie. Dla mnie oznacza to zaoszczędzenie czasu, pieniędzy i nerwów podczas codziennego gotowania. Nie znoszę marnowania jedzenia i często przygotowuję potrawy z resztek, które znajdę w lodówce. Mimo, że jadam mięso (sporadycznie), to moja kuchnia jest przede wszystkim wegetariańska, bo właśnie ten sposób odżywiania jest mi najbliższy.

Fotografia to moja największa pasja i jakiś czas temu postanowiłam, że zacznę dzielić się swoim doświadczeniem tutaj na blogu i na Instagramie. Czego nie przeczytacie u mnie w tym temacie? Suchych informacji o technicznych aspektach robienia zdjęć, jaki wybrać aparat, instrukcji obsługi sprzętu. To wszystko zostawiam profesjonalistom, którzy znają się na tym najlepiej. O czym zatem piszę?

Jak szukać pięknych miejscówek? Jak stworzyć niepowtarzalny klimat? Jak dodać przytulności zdjęciom? Jak opowiedzieć historię za pomocą zdjęć? Jak dobrać kolorystykę do całej koncepcji? Jak się przygotować do wymagającej sesji? Jak wygląda u mnie cały proces tworzenia zaczynając od inspiracji, przez fotografowanie, aż po obróbkę? Dzielę się kulisami swojej pracy, pokazuję jak robię zdjęcia sama sobie za pomocą statywu, tłumaczę jak osiągam konkretne efekty.

Jednak moim głównym celem jest rozbudzić w Tobie chęć sięgnięcia po aparat taki, jaki akurat masz pod ręką i łapania niezwykłych chwil bez presji i wymagań, za to z wielką frajdą.

Lifestyle to dla mnie fajne momenty z życia, ciekawe inspiracje, motywujące teksty, luźne myśli. Mam nadzieję, że tak jak ja lubisz sobie porozmawiać na różne tematy, wymienić się spostrzeżeniami i doświadczeniami, bez narzucania własnego punktu widzenia. Wyobrażam sobie, że zaparzasz kawę, rozsiadasz się w fotelu, wpisujesz w nową kartę adres mojego bloga i masz chwilę przerwy, żeby odciąć się od codziennego pędu. A ja będę bardziej niż szczęśliwa, towarzysząc Ci w tej chwili. Czasem będzie to wpis o polecanych książkach, filmach, miejscach, inspiracjach. Czasem będzie to tekst, który poruszy Wasze najczulsze struny, a czasem galeria zdjęć skąpo ubrana w słowa. Wszystko co dla mnie zwyczajne, a jednocześnie piękne.

Mój blog to miejsce, w którym znajdziesz spokój i odetchniesz z ulgą. Tutaj nie musisz się nigdzie spieszyć. Chciałabym, żeby moje wpisy wprowadziły w Twoje życie trochę dodatkowego uśmiechu i pokazały, że zwykłe momenty mogą być niezapomniane. To moje zaproszenie do miejsca wypełnionego inspiracją, spokojem i wdzięcznością. To momenty ujęte w kadrze, okraszone pięknymi historiami i doprawione pysznym jedzeniem.

Zgodzisz się, żebym wprowadziła w Twoje życie odrobinę magii?